:)

Leden 2016

Meiko - Crimson cz

23. ledna 2016 v 23:19 | Nekoni |  moje překlady
Hlas Meiko se mi vždycky líbil, akorát mám pocit, že ji nikdo neumí správně použít. Tahle písnička je zrovna světlou výjimkou a už nějakou dobu mi straší v seznamu na překládání, na který se mimochodem nikdy neohlížím a přeložím prostě to, co mi přijde pod ruku a zaujme mě. Všimla jsem si, že poslední komentář jste mi tu zanechali před rokem. A víte co? Ani mi to nevadí... Píši si tady monology jen pro sebe a překládám písničky vlastně jen proto, aby se neztratily někde v mém počítači :D Nothingness, enjoy this one.


Alys - Marche au pas cz

12. ledna 2016 v 23:53 | Nekoni |  moje překlady
Tahle píseň... Ne, komplexní dílo... Je umění. Mohlo by se vysílat velkým projektorem na okna těch, kteří si nejsou jistí samo sebou, a obarvilo bych jejich svět podle jejich vlastních představ. Je to píseň o změně, o změně téměř vynucené okolím, ale nebyla to změna nesprávná. Když jsem ji slyšela poprvé, měla jsem slzy v očích, jelikož pocity z ní prýští proudem. Hudba je silná, slova jsou silná, video je silné... Vřele doporučuji, po dlouhé době mám pocit, že jsem měla co do činění s uměním.

Z druhé strany ale existuje hořká pravda - neumím francouzsky, takže je tenhle překlad z druhé ruky a nemohla jsem si pomáhat poslechem, proto bych asi za kvalitu českého textu ruku do ohně nedala. Doufám ale, že jsem příliš nesnížila hodnotu uměleckého zážitku x.x Enjoy.

(Když už jsme to nakousli, kdyby měl kdokoli nějaký návrh na nějakou umělečtější písničku, velmi ráda ji přeložím. A taky mi, prosím, dejte vědět, jestli souhlasíte s tím, že jsem hrdinu/hrdinku překládala v mužském rodě... Ono tady to není ani trochu jisté. :D )

Kagamine Rin - Tokyo teddy bear cz

6. ledna 2016 v 20:56 | Nekoni |  moje překlady
Nemáte ani ponětí, jak dlouho mě tahle písnička lákala. Enjoy :)

Gumi - Asthma cz

4. ledna 2016 v 17:39 | Nekoni |  moje překlady
Neumíte si představit, jak se teď třesu...
Pár lidem by mohlo dojít, že Asthma je jen krycí název a co značí. Nápověda je, že mě tahle písnička jaksi... uklidnila... na první poslech, zatímco na druhý jsem se jí začal bát. Ale vy snad... :/ Enjoy.